Výchova psů

22. listopadu 2008 v 12:07 | anicka |  Něco o pejskach
Čistota bytu u štěňat :
Nácvik hygienického konání potřeby zahajte ihned, jakmile si štěňátko přivezete domů.
Všechna štěňata hodně spí a odpočívají. Téměř vždy po probuzení se potřebují vyprázdnit a toto je nejvhodnější chvíle, kdy začít s nácvikem. Jakmile se štěně probudí, ihned je zavedeme ven. Dokud je to možné, doporučuji nosit a postavit štěně až venku, kde chceme, aby se vyvenčilo, aby vykonalo potřebu. Je to praxí ověřeno. Je vhodné dát štěněti povel, např. "loužička", postupně se naučí na tento povel reagovat a udělat svou potřebu. Jakmile je vše hotovo, hlasitě štěně pochvalte, dejte mu najevo, že to je přesně to, co mělo udělat.
První den štěňat :
Blíží se doba, kdy si mnoho lidí přinese domů chlupatou kuličku. Pro mnohé z vás je to zcela nová situace. Pojďme se podívat na to, jak postupovat a na co nezapomenout při příchodu nového člena rodiny.
1. Načasování
Pokud jste se rozhodli pořídit si pejska na Vánoce, měla by to určitě být věc dobře promyšleného plánu. I vánoční dovolená skončí a nastane všední život, s tím je třeba počítat. Nicméně je to výhodné v tom, že většina lidí má dovolenou a více času se štěňátku hned od počátku věnovat. Další výborná doba pro pořízení štěňátka jsou prázdniny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

co biste zlepšili?

pozadi 50% (2)
zahlaví 0% (0)
stanku 0% (0)
všechno 0% (0)
vic rubrik 25% (1)
ješte něco jineho napiš do komentaře 25% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama